Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Ostatnia aktualizacja strony: 14.09.2012

Skanowanie wyświetlacza

Możliwe, że widziałeś w Internecie śmieszne zdjęcie przedstawiające skanowanie wyświetlacza aparatu lub nawet kserowanie monitora CRT (z powodu braku odpowiednio kabla USB i sprawnej drukarki). Jednak sprawdźmy, jak wyglądałby skan takiego urządzenia. Okazuje się , że może on być czarno-biały mimo, że zdigitalizowane papierowe dokumenty bywały kolorowe (co zależało oczywiście od oryginału).

Jak to możliwe

Istnieją 2 typy skanerów: CCD i CIS. Skanery CCD jako źródła światła używają świetlówki, a do rejestracji obrazu służą im czujniki wyposażone w kolorowe filtry. Natomiast urządzenia typu CIS nie posiadają filtrów. Mają natomiast oświetlenie w postaci diody RGB, która bardzo szybko miga we wszystkich kolorach podstawowych po kolei. To od aktualnej barwy jej światła zależy, na jaki kolor wrażliwy jest skaner. Kiedy jednak położymy na nim źródło światła, które ma cały czas ten sam kolor, sprzęt nie będzie prawidłowo funkcjonował, dając czarno-biały obraz.

Zmiany kolorów podświetlenia głowicy skanera często można zauważyć gołym okiem. Wystarczy szybko obrócić w bok głowę, aby ujrzeć smugę złożoną z barwnych pasków. Kiedyś podczas rozruchu widziałem, że przełączanie struktur diody było dużo wolniejsze niż podczas pracy. W dodatku odcienie bieli mogą być różne przy kserowaniu monochromatycznym i kolorowym.

Początek strony


e-mail: sebastian@stronasebastiana.cba.pl
Adres Bitcoin: 17Xmwek5HqW4zvrsgggUf1eYcYZdcVJGb1
Adres BitMessage: BM-2cXpM2XGrEn2GFegYg7aLKNSLQnqdCPCrS
Surespot: Seba2016