? Sebastian Kusyk - zdjęcia 2D i 3D, doświadczenia, kawały i inne
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Ostatnia aktualizacja strony: 14.09.2012

Pobudzanie wymontowanego LCD za pomocą innego ekranu

Uruchomienie wymontowanego panelu ciekłokrystalicznego poza urządzeniem, z którego pochodzi, nie jest proste. Jednak istnieje ciekawy sposób na wyświetlenie niektórych z umieszczonych w nim symboli. Należy w tym celu przybliżyć LCD np. monitora komputera, a następnie połączyć oba wyświetlacze przez dotknięcie tym samym palcem rogu wymontowanego ekranu i powierzchni tego drugiego, który powninien być włączony. Możemy ujrzeć wtedy wyświetlane znaki, a kolor ich i tła, na którym będą się znajdować, może zależeć od kąta, pod jakim względem siebie znajdują się ekrany.

Do doświadczenia wykorzystałem wyświetlacz pochodzący ze starej gry elektronicznej. Gdy zabawka działała, wyświetlał on czarne symbole na jasnym tle. Udało mi się pobudzić go za pomocą ekranu komputera, ale przy użyciu wyświetlacza komórki czy zegarka już nie.

Film z doświadczenia


Pobierz film
Jeśli film nie odtwarza się na stronie, kliknij Download->Direct download
Z wyswietlacza wykonałem prowizoryczny filtr polaryzacyjny do aparatu, dlatego ma on przyklejony uchwyt na obiektyw zrobiony z rolki po nalepkach i osłonięte rogi. Z drugiej strony znajduje się wypukła obwódka, chroniąca leżący filtr przed zarysowaniem.

Początek strony


e-mail: sebastian@stronasebastiana.cba.pl
Adres Bitcoin: 17Xmwek5HqW4zvrsgggUf1eYcYZdcVJGb1
Adres BitMessage: BM-2cXpM2XGrEn2GFegYg7aLKNSLQnqdCPCrS
Surespot: Seba2016